Indul az előregisztráció a napelem pályázat kapcsán

Tánciskolák Éjszakája  > Szolgáltatás >  Indul az előregisztráció a napelem pályázat kapcsán

Tánciskolába járni nem pusztán azért jó, mert eltanul az ember klassz mozdulatokat és jártas lesz mindenféle táncokban, hanem azért is, mert egy olyan változatos közösséghez tartozhatunk ezáltal, ahol mindenfélét hall az ember. Jó dolog olyan társaságba tartozni, ahol különböző körökből találkoznak össze emberek. Izgalmas és érdekes beszélgetések születnek belőle, különböző álláspontokkal, de mégis minden esetben kulturált viták alakulnak ki, amik tényleg az érvek és az ellenérvek találkozásáról szól. Így volt ez most az aktuális napelem pályázat kapcsán a napelemes rendszerekről is.

A megújuló energia háztartási körben történő felhasználása megosztó kérdés volt hazánkban eddig is, hiszen drága mulatság bármelyiknek is a telepítése. Amióta azonban még mindennek a tetejébe az elszámolást is megváltoztatták és még a hálózatra való csatlakozás sem olyan egyszerű, mint korábban volt, az emberek még a korábbinál is jobban elfordultak ettől a fejlesztéstől, hiszen úri hobbi lett napelemet telepíteni. A most induló napelem pályázat viszont újra lehetővé teszi, hogy olyan távlatba kerüljön egy házi napelemes fejlesztés, ami megközelítheti a megtérülést – belátható időn belül.

Ha még nem hallottatok róla, január 15-én indul az előregisztráció a pályázatra, ami a Napenergia Plusz Program keretén belül fog zajlani. A napelemrendszer.info oldalon részletesen leírnak mindent a programmal kapcsolatosan és még kivitelezőt is lehet találni – pontosabban mondva ajánlatot kérni egy-egy napelemes rendszer kivitelezésére. Én buzdítok mindenkit, hogy ugorjon fejest a programban, mert nem veszíthet rajta semmit.

Ahogy azt a napelemrendszer.info-n is olvashatjuk január 15-én indul az előregisztráció. Ebben a körben még csak alapvető információkat kell majd megadni és néhány nyilatkozatot benyújtani. A valódi pályázás majd csak akkor jön, ha itt a jogosultságunkat pozitívan ítélik meg. Érdemes időben lépni, mert érkezési sorrend van úgymond, szóval a feldolgozás sorrendjében tudják kiosztani a támogatási lehetőségeket. Az első nagyjából 15 ezer háztartás lesz nyerő, aztán valószínűleg elfogy a keret.

De, ha már a keretről van szó, a napelemrendszer.info-n erről is mindent elmondanak. A napelem pályázat résztvevői akár 66%-os támogatásban részesülhetnek, ami maximum 5 millió forintot jelent a pályázatban leírtak szerint. Többféle elszámolható tétel van, például akár még a hálózat bővítését is támogatja a pályázat, szóval érdemes lehet egy olyan szolgáltatót választani, ahol a pályázatírást is megoldják helyettünk. Ez azért fontos, mert egy ilyen felhívásnál az apróságokban van az ördög elásva, tehát nem érdemes szerintem ezen elcsúszni.

Attól sem kell megijedni, hogy majd nem lesz kellő mennyiségű önerő, mert, hogy még előlegként is le lehet hívni egy bizonyos mennyiséget és abból fedezni a költségek egy jó részét. De ez sem feltétlenül szükséges, mert a támogatói okirat átvételétől számítva egyébként is két év áll rendelkezésre a megvalósításig, annyi idő alatt meg bárki megnyerheti a lottót – vagy összespórolhatja az önerőt.

Nem tudni, mikor lesz még napelem pályázat a jövőben, ezért szerintem érdemes erre jelentkezni, főleg ezzel a kétéves megvalósítási idővel. Ha pedig idő közben gondolja meg magát valaki, hogy mégsem tudja megvalósítani a rendszert, akkor sem történik semmi, csak simán vissza kell mondani és kész. De, ha végig lapozzátok a napelemrendszer.info oldalait, akkor minden ilyen választ megkaphattok ott előre a pályázattal kapcsolatosan.